PVC zadná tesniaca lišta

PVC zadná kuchynská lišta slúži na utesnenie kuchynskej pracovnej dosky pri stene alebo keramickom obklade. Montuje sa na kuchynskú dosku skrutkami, ktoré sa aplikujú každých cca 150-200 mm. Zadnú lištu je možné montovať aj do rôznych uhlov a to 90° a 135°. Uvedené vnútorné alebo vonkajšie rohy sa prekrývajú farebnými PVC rohmi. Konce líšt sa uzatvoria koncovkami. Maximálna dĺžka líšt je 4.100mm.
 
Druhy líšt:
TRANSPARENTNÁ – trojúholníkového tvaru, má označenie LB-34, vkladá sa do nej hrana kuchynskej pracovnej dosky vo farbe kuchynskej pracovnej dosky. Šírka hrany býva štandartne 34/35mm. Vzhľadom na to, že výrobcovia tesniacich profilov nemajú v ponuke kompletný sortiment všetkých výrobcov kuchynských dosiek, tento typ profilu má veľkú pôsobnosť využitia. Tá  spočíva v tom, že použitím hranovacej pásky v dekore kuchynskej dosky obsiahneme všetky farebné prevedenia pracovných dosiek. Montáž je jednoduchá a rýchla. Stačí vsunúť hranovaciu pásku do vrchnej vodiacej lišty.
FAREBNÁ – vyrába sa v tvare vlnovky, má označenie LB-40. Na čelnej strane má nalepenú pvc fóliu v najbežnejšie používaných farbách kuchynských pracovných dosiek. Nižšie uvedené farebné prevedenia máme skladom.
  • Farebné prevedenie: