Príslušenstvo k parapetným doskám

Všetky podrobné informácie a tiež ESHOP nájdete na www.parapety.sk

PVC krytky (koncovky) na Al. a oceľové parapetné dosky

PVC krytky slúžia na ukončenie Al., alebo oceľových vonkajších parapetných dosiek. Krytka sa nasadí na okraj parapetu (ľavá + pravá strana) pred montážou parapetu, pozdľžny montážny otvor sa vyplní silikónom a spolu s parapetom sa osadí na prichystané lôžko. Zároveň s tým sa parapet fixuje pomocou krytiek do bočného ostenia fasády domu.

PVC krytky sú vyrábané zo suroviny – PE/Tatrén, ktorá má výborné tepelno-tvarové vlastnosti. Po pridaní farbiva na výrobu Bielych, Hnedých a Eloxových krytiek sa zároveň aj pridáva do výroby stabilizátor, ktorý má za úlohu „stabilizovať“ mechanicko – fyzikálne a farebné vlastnosti. Na základe toho sú krytky odolné voči teplotným výkyvom od +50/-20° C, „nežltnú“ a nemenia tvar.

Rozmerové rady PVC krytiek:

 • dľžky: 210, 225, 300, 350mm
 • nos: 40mm

 


Hliníkové krytky (koncovky) na Al. a oceľové parapetné dosky

Hliníková (Al.) krytka má za úlohu plniť tie isté vlastnosti, ako krytka PVC. Montáž je jednoduchá – krytka sa nasadí na koniec parapetu a utesní silikónom.

Krytky sa vyrábajú z hliníkovej zliatiny, ktorá je „vytláčaná“ cez formu v 4.000mm tyčiach. Tie sa následne krátia na požadovaný rozmer, frézujú, čistia a leštia do požadovaného tvaru a formy. Farebná úprava krytiek je možná v akejkoľvek stupnici RAL. Náš skladový program obsahuje farby – Biela, Hnedá a ELOX RAL stredný bronz.

Rozmerové rady Al. krytiek:

 • dľžky: 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 300, 320, 340 a 360mm (po dohode možný výrobný rozmer až do 500mm)
 • nos: 40mm

 


PVC koncovky na DTD – postformingové parapetné dosky

PVC krytky slúžia na ukončenie DTD postformingových parapetných dosiek značky POLYFORM. Krytka sa nasadí na okraj parapetu (ľavá + pravá strana). Pred montážou parapetu sa na boky drevotriesky natrie lepidlo (montážne, alebo chemoprén) a spolu s parapetom sa osadia krytky na prichystané lôžko – vnútornú podestu. Zároveň s tým sa parapet fixuje pomocou krytiek do bočného ostenia – výmurovky.

PVC krytky sú vyrábané zo suroviny – PE/Tatrén, ktorá má výborné tepelno-tvarové vlastnosti. Po pridaní farbiva na výrobu Bielych, Béžových a Hnedých krytiek sa zároveň aj pridáva do výroby stabilizátor, ktorý má za úlohu „stabilizovať“ mechanicko – fyzikálne a farebné vlastnosti. Na základe toho sú krytky odolné voči teplotným výkyvom od +50/-20° C, „nežltnú“ a nemenia tvar.

Rozmerové rady PVC koncoviek:

 • farebné prevedenie: Biela, Béžová, Hnedá
 • dľžky: 700mm
 • nos: 36mm

PVC koncovky na PVC parapetné dosky

PVC krytky slúžia na ukončenie PVC parapetných dosiek značky VEKA. Krytka sa nasadí na okraj parapetu (ľavá + pravá strana). Pred montážou parapetu sa na boky PVC po okraji nanesie silikón a spolu s parapetom sa osadia krytky na prichystané lôžko – vnútornú podestu. Zároveň s tým sa parapet fixuje pomocou krytiek do bočného ostenia – výmurovky.

PVC krytky sú vyrábané zo suroviny – PE/Tatrén, ktorá má výborné tepelno-tvarové vlastnosti. Po pridaní farbiva na výrobu Bielych a Zlatý Dub krytiek sa zároveň aj pridáva do výroby stabilizátor, ktorý má za úlohu „stabilizovať“ mechanicko – fyzikálne a farebné vlastnosti. Na základe toho sú krytky odolné voči teplotným výkyvom od +50/-20° C, „nežltnú“ a nemenia tvar.

Rozmerové rady PVC koncoviek:

 • farebné prevedenie: Biela, Zlatý Dub
 • dľžky: 500mm
 • nos: 38mm

 


Hliníkové spojky na Al. a oceľové parapetné dosky

Hliníková (Al.) spojka má za úlohu spojiť (premostiť) dve parapetné dosky. Rozoznávame dva druhy Al. spojok a to: – priebežné a rohové.

1) Priebežné Al. spojky majú za úlohu dilatovať (spojiť) dve parapetné dosky na fasáde domu. Používajú sa v prípadoch, kde treba premostiť väčšie vzdialenosti ako sú výrobné rozmery parapetov, alebo dilatovať vzdialenosti, ktoré by svojou šírkou mohli spôsobiť nežiadúce „šponovanie“ plechu. Väčšinou sa požívajú v dľžkových rozmeroch nad 4.000mm.

2) Rohové Al. spojky majú za úlohu zrealizovať rohové spoje na fasádach domu. Vyrábajú sa v prevedení 90° a 135°. Vytvára sa tým tzv. vnútorný a vonkajší roh.

Montáž prebieha nasledovne – parapety sa zrežú pod požadovaným uhlom proti sebe, následne podľa šírky sa nasadí krytka na koniec parapetu a utesní silikónom.

Krytky sa vyrábajú z hliníkovej zliatiny, ktorá je „vytláčaná“ cez formu v 4.000mm tyčiach. Tie sa následne krátia na požadovaný rozmer, frézujú, čistia a leštia do požadovaného tvaru a formy. Predný nos sa privarí na telo spojky, a tým vzniká rohový profil. Farebná úprava krytiek je možná v akejkoľvek stupnici RAL. Náš skladový program obsahuje farby – Biela, Hnedá a ELOX RAL stredný bronz.

Rozmerové rady Al. krytiek:

 • dľžky: 165, 180, 195, 210, 225, 240mm
 • nos: 40mm

Hliníkové kotvy (držiaky) na Al. a oceľové parapetné dosky

Ďalšou novinkou je zaradenie do výroby a predaja „Držiakov“ (kotiev) na Al. a oceľové parapety. Uvedené držiaky sa aplikujú na omietku a slúžia k ukotveniu a lepšej stabilite parapetnej dosky. Naša ponuka zahŕňa dľžky Držiakov L-150mm, pre parapety od 90 do 195mm a L-235, pre parapety od dľžky 210 do 320mm. Držiaky sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, takže ich životnosť je prakticky neobmedzená. V strede Držiaku je vyrazený montážny otvor, ktorým sa dá regulovať príslušná rozmerová aplikácia montovania. Ich montáž je možná na všetky typy parapetov a to 1mm a 2mm Al., oceľový parapet, kde dľžka nosa je požadovaných 40mm.

Rozmerové rady Al. krytiek:

 • dľžky: 150mm a 235mm
 • nos: 40mm