Šalovacia preglejka

Dovoľujeme si Vám predstaviť nový produkt našej spoločnosti – stavebnú PREGLEJKU. Mechanicko-fyzikálne vlastnosti tohto materiálu sú predurčené na stavbu „šalungov“ – debnení na rôzne použitie pohľadových aj nepohľadových betónových častí, nosníkov, stien a podobne.

Preglejky sa používajú všade tam, kde je potrebné riešiť plošné prekrytie betónovaných častí. Vzhľadom k tomu, že Topoľová preglejka je opatrená fenolickým filmom, po odstránení debnenia z nej vytvára pohľadové časti, ktoré nie je potrebné ďalej ošetrovať rôznym hladením, začisťovaním a brúsením. Betón je hladký a môžu sa naň aplikovať nátery, stierky, prípadné iné požiadavky na finalizáciu. Pokiaľ sa rozhodnete neaplikovať na betónové časti žiadne nátery, je možné ho ponechať v surovom stave ako pohľadovú plochu.

Borovicová preglejka Elliottis sa používa ako dorezová doska všade tam, kde je potrebné ukončiť debnenie, alebo vyrobiť atypický prvok debnenia. Jej kvalita a technické prevedenie ju predurčuje na finalizáciu betónových častí stavby.

Životnosť a obrátkovosť obidvoch typov preglejok je mnohonásobná, závisí len od vás, ako sa k nim bude šetrne „chovať“. Obvykle sa ich použitie dá aplikovať 10-15krát.

Dosky dodávame v hrúbkach 20mm (Borovica) a 21 mm (Topoľ) s rovnou hranou. Preglejky majú rozmer 2.500 x 1.250 mm.

leták REZIVO HOBĽOVANÉ ,NEHOBĽOVANÉ

leták ŠALOVACIE DIELCE